مراقبت و سلامتی

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

آیا زمان کافی برای مراقبت از پوستتان ندارید؟ شمامی توانید با انجام دادن یک سری کارهای پایه از پوستتان مراقبت کنید. مراقبت پوستی مناسب و انتخاب یک سبک زندگی سالم می تواند کمک کند که پیر شدن طبیعی پوست به تاخیر بیفتد و از تعداد زیادی از مشکلات پوستی جلوگیری می کند. مراقب نور خورشید باشید. یکی از مهم ترین راه ها برای مراقبت پوستتان محافظت آن در برابر نور خورشید است. قرار گرفتن در برابر نور خورشید به مدت طولانی می تواند باعث چین و چروک, پیری زودرس پوست و سایر مشکلات پوستی مانند افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود. برای محافظت بیشتر در برابر نور خورشید: از ضد آفتاب استفاده کنید. توجه کنید که هر دو ساعت یکبار باید آن را تمدید کنید. حتی الامکان در سایه بمانید. بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر,وقتی که پرتو های نور خورشید قوی تر است, از خورشید دوری کنید. لباس های مناسب مثل پیراهن های آستین بلند و شلوارهای بلند و کلاه بپوشید. سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث می شود که پوست شما پیرتر به نظر برسد و چین و چروک ها را افزایش می دهد. سیگار کشیدن رگ های خونی کوچک در بیرونی ترین لایه های پوست را باریک تر می کند, بطوریکه جریان خون را کاهش می دهد و پوست را پیر می کند. همچنین اکسیژن پوست و مواد مغذی که برای داشتن پوست سالم مهم است را کم می کند. سیگار کشیدن همچنین به کلاژن و الاستین پوست ( فیبرهایی که به پوست خاصیت کشسانی می دهد ) آسیب می زند. بعلاوه, خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. اگرکه سیگاری هستید, بهترین راه برای مراقبت از پوستتان ترک آن است. از دکتر خود راه های درمانی که به ترک سیگار کمک می کند را بپرسید. با پوست خود به آرامی رفتار کنید. شوینده های روزانه و شیو کردن می تواند تاثیراتی روی پوستتان داشته باشد. برای نگهداری از پوست: زمان حمام را محدود کنید. آب داغ و حمام های طولانی روغن های پوست را از بین می برد. پس زمان دوش گرفتن را محدود کنید و بجای آب داغ از آب گرم استفاده کنید. از مصرف صابون های قوی خودداری کنید. صابون های قوی هم می تواند چربی پوست شما را از بین ببرد. بجای آن, شوینده های ملایم را انتخاب کنید. با دقت شیو کنید. برای محافظت از پوست خود,از کرم مخصوص شیو, لوسیون ها یا ژل قبل از اصلاح استفاده کنید. همچنین در جهت رشد مو اصلاح کنید, نه بر خلاف آن. پوستتان را ملایم خشک کنید. بعد از شستن پوستتان, با یک حوله نرم به آرامی آن را خشک کنید طوریکه مقدار کمی رطوبت روی پوستتان باقی بماند. پوست خشک را مرطوب کنید. اگر که پوست خشکی دارید, مرطوب کننده مناسب پوستتان را استفاده کنید. یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. رژیم غذایی سالم می تواند به شما کمک کند که حس بهتری داشته باشید. مقدار زیادی میوه, سبزیجات, مغزها و مواد پروتیینی بخورید. بعضی مححققان توصیه می کنند که یک رژیم غنی از مکمل های روغن ماهی و عاری از چربی های ناسالم و کربوهیدرات های فرآوری شده می تواند پوست شما را جوانتر نشان دهد. نوشیدن مقدار زیادی آب هم به آبرسانی پوست شما کمک می کند. استرس خود را مدیریت کنید. کنترل نکردن استرس می تواند پوست شما را حساس تر و آکنه را بیشتر کند و سایر مشکلات پوستی را برایتانبه وجود آورد. برای داشتن پوست سالم, مراحل مدیریت استرس خود را یاد بگیرید. به اندازه کافی بخوابید, زیاد به خودتان سخت نگیرید و زمانی را به انجام کارهایی که لذت می برید اختصاص دهید. نتایج به احتمال زیاد بیشتر از آن چیزی هست که انتظار دارید.

آیا زمان کافی برای مراقبت از پوستتان ندارید؟ شمامی توانید با انجام دادن یک سری کارهای پایه از پوستتان مراقبت کنید. مراقبت پوستی مناسب و انتخاب یک سبک زندگی سالم می تواند کمک کند که پیر شدن طبیعی پوست به تاخیر بیفتد و از تعداد زیادی از مشکلات پوستی جلوگیری می کند.

skincare1

 

1.مراقب نور خورشید باشید.

یکی از مهم ترین راه ها برای مراقبت پوستتان محافظت آن در برابر نور خورشید است. قرار گرفتن در برابر نور خورشید به مدت طولانی می تواند باعث چین و چروک, پیری زودرس پوست و سایر مشکلات پوستی مانند افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود.

برای محافظت بیشتر در برابر نور خورشید:

 از ضد آفتاب ها استفاده کنید. توجه کنید که هر دو ساعت یکبار باید آن را تمدید کنید.

حتی الامکان در سایه بمانید. بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر,وقتی که پرتو های نور خورشید قوی تر است, از خورشید دوری کنید.

لباس های مناسب مثل پیراهن های آستین بلند و شلوارهای بلند و کلاه بپوشید.

skincare2

2.سیگار نکشید.

سیگار کشیدن باعث می شود که پوست شما پیرتر به نظر برسد و چین و چروک ها را افزایش می دهد. سیگار کشیدن رگ های خونی کوچک در بیرونی ترین لایه های پوست را باریک تر می کند, در نتیجه جریان خون را کاهش می دهد و پوست را پیر می کند. همچنین اکسیژن پوست و مواد مغذی که برای داشتن پوست سالم مهم است را کاهش می دهد.

سیگار کشیدن همچنین به کلاژن و الاستین پوست ( فیبرهایی که به پوست خاصیت کشسانی می دهد ) آسیب می زند. بعلاوه, خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

اگرکه سیگاری هستید, بهترین راه برای مراقبت از پوستتان ترک آن است. از دکتر خود راه های درمانی که به ترک سیگار کمک می کند را بپرسید.

skincare3

3.با پوست خود به آرامی رفتار کنید.

شوینده های روزانه و شیو کردن می تواند تاثیراتی روی پوستتان داشته باشد. برای نگهداری از پوست:

  • زمان حمام را محدود کنید.

آب داغ و حمام های طولانی روغن های پوست را از بین می برد. پس زمان دوش گرفتن را محدود کنید و بجای آب داغ از آب گرم استفاده کنید.

  • از مصرف صابون های قوی خودداری کنید.

صابون های قوی هم می تواند چربی پوست شما را از بین ببرد. بجای آن, شوینده های ملایم را انتخاب کنید.

  • با دقت شیو کنید.

برای محافظت از پوست خود,از کرم های مخصوص شیو, لوسیون ها یا ژل قبل از اصلاح استفاده کنید. همچنین در جهت رشد مو اصلاح کنید, نه بر خلاف آن.

  • پوستتان را ملایم خشک کنید.

بعد از شستن پوستتان, با یک حوله نرم به آرامی آن را خشک کنید بطوریکه مقدار کمی رطوبت روی پوستتان باقی بماند.

  • پوست خشک را مرطوب کنید.

اگر که پوست خشکی دارید, مرطوب کننده مناسب پوستتان را استفاده کنید.

skincare4

4.یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

رژیم غذایی سالم می تواند به شما کمک کند که حس بهتری داشته باشید. مقدار زیادی میوه, سبزیجات, مغزها و مواد پروتیینی بخورید. بعضی محققان توصیه می کنند که یک رژیم غنی از مکمل های روغن ماهی و عاری از چربی های ناسالم و کربوهیدرات های فرآوری شده می تواند پوست شما را جوانتر نشان دهد. نوشیدن مقدار زیادی آب هم به آبرسانی پوست شما کمک می کند.

skincare5

5. استرس خود را مدیریت کنید.

کنترل نکردن استرس می تواند پوست شما را حساس تر و آکنه را بیشتر کند و سایر مشکلات پوستی را برایتان به وجود آورد. برای داشتن پوست سالم, مراحل مدیریت استرس خود را یاد بگیرید. به اندازه کافی بخوابید, زیاد به خودتان سخت نگیرید و زمانی را به انجام کارهایی که لذت می برید اختصاص دهید. نتایج به احتمال زیاد بیشتر از آن چیزی هست که انتظار دارید.

skincare6

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *